۶ عادت خطرناک زندگی تان که در حال کُشتن شماست و نمی‌دانید

523
graphicstock.com

۶ عادت خطرناک زندگی تان که در حال کُشتن شماست و نمی‌دانید

گاهی اوقات چند عادت خطرناک زندگی مان که همیشه با ما همراه است و ما اصلا حواسمان به آن نیست باعث می‌شود سلامتی‌مان بدجور به خطر بیفتد. با ما همراه باشید و این ۶ عادت خطرناک مرگ آور را بشناسید.

۱- نوشیدن الکل = سرطان دهان و حلق

در بین شش عادت مرگ آور، مصرف الکل در مقام اول قرار دارد. به عقیده‌ی محققان مصرف الکل باعث افزایش خطر ابتلا به سرطان‌های مختلف به‌خصوص سرطان دهان و حلق می‌شود.

۲- نشستن بیش از ۷ ساعت = خطر مرگ

محققان روی ۲۳۰ هزار داوطلب بالای ۴۵ سال بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند افرادی که روزانه بیش از ۷ ساعت می‌نشینند و دچار کمبود فعالیت بدنی و خواب هستند، پنج برابر بیشتر خطر مرگ را در شش سال آتی به جان می‌خرند.

۳- خوابیدن بیش از ۸ ساعت = خطر سکته

با وجود اینکه خواب برای ترمیم و احیای بدن لازم است، اما زیاد خوابیدن برای سلامتی خیری در بر ندارد. نتایج بررسی‌های چند ساله‌ی محققان نشان می‌دهد افرادی که هر شب بیش از ۸ ساعت می‌خوابند بیش از دیگران در معرض سکته مغزی قرار می‌گیرند و این خطر برای خانم‌ها بیشتر است.

- Advertisement -

۴- مصرف دخانیات = سرطان کیسه‌ی صفرا

محققان دانشگاه سیدنی ۹۶ عادت رایج بین آقایان را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدند که سیگار کشیدن چهارمین عامل بروز مرگ زودهنگام است. به عقیده‌ی این محققان، مصرف دخانیات به طور مستقیم باعث بروز سرطان ریه، سرطان مثانه و سرطان کیسه‌ی صفرا می‌شود.

۵- غذاهای چرب و شیرین= چاقی مفرط و مرگ زودرس

اضافه وزن و چاقی مفرط جزو عوامل اصلی مرگ و میر زودرس در سرتاسر جهان است. به همین دلیل لازم است که مصرف مواد غذایی سرشار از چربی‌های مضر و قند محدود شود. به عقیده‌ی متخصصان، داشتن سبک زندگی سالم باعث کاهش خطر سرطان‌های مختلف می‌شود. بنابراین لازم است که تغذیه‌ی متعادل داشته باشید و مصرف چربی‌های گیاهی و چربی‌های سالم را در الویت قرار دهید تا خطر بروز بیماری‌های قلبی عروقی کاهش پیدا کند.

۶- بی‌تحرک بودن = مشکلات کبدی

به عقیده‌ی محققان دانشگاه سیدنی، ساعت‌ها جلوی تلویزیون نشستن، چرت‌های بین روز طولانی، نسوزاندن کالری و به طور کلی بی‌تحرکی جزو شش عامل اصلی تسریع خطر مرگ و میر است. به عقیده‌ی متخصصان بی‌تحرکی، بروز بیماری‌هایی مانند سرطان، پارکینسون و مهم‌تر از همه بیماری‌های کبدی را افزایش می‌دهد.

نظر دهید

لطفا نظر خود را بدهید !
نام خود را وارد کنید